Jun 06

СЛУЖЕН ПАРАСТОС У ЛУКАВИЦИ

У селу Лукавица на Мајевици служен је парастос за осам погинулих бораца Војске Републике Српске и 118 мјештана који су убијени у Другом свјетском рату. Парастос, код споменика који се налази у порти цркве у Лукавици, је служио протојереј-ставрофор Миленко Стевановић, парох пиперски. Цвијеће су положили представници Општинске борачке организације Лопаре, породице погинулих, саборци и поштоваoци тековина одбрамбено-отаџбинског рата и народноослободилачке борбе. Лукавица је повратничко село које је прије рата било дио општине Лопаре, а након потписивања Дејтонског споразума је припало Федерацији БиХ.