Aug 29

ПАРАСТОС У ТОБУТУ

У Тобуту код Лопара у Цркви Светог Јована Крститеља служена је литургија, а потом испред споменика парастос погинулим борцима у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату.Литургију и парастос је предводио протојереј-ставрофор Неђо Зарић, парох тобутски.Предсједник Општинске борачке организације Лопаре Ристо Радић је у својој изјави новинарима рекао да је Тобут једно од највећих села на подручју општине које је дало пуни допринос у одбрамбено-отаџбинском рату.„Шеснаест погинулих бораца је из овог села, што представља велики проценат у односу на број мјештана“, истакао је Радић.Он је саопштио да је току обнова споменика, који је подигнут прије петанаестак година и временом је претрпио извјесна оштећења постоља.Начелник општине Лопаре Радо Савић је рекао да се сјећање на погинуле борце одбрамбеног рата треба достојанствено чувати и да спомен-обиљежја морају достојнаствено изгледати.„Из тог разлога је и обнова овог споменика дошла на ред, али је много важнија култура сјећања и добро је што је данас овдје доста чланова породица погинулих бораца и грађана“, истакао је Савић.Цвијеће су положили чланови породица, родбина, саборцци, пријатељи погинулих бораца, представници локалне власти и представници Општинске борачке организације.