СЛАВА ХРАМА И ПАРАСТОС У МРТВИЦИ

У селу Мртвица код Лопара прослављена је слава храма Свети Пророк Илија.
Молитвено славље је отпочело литургијом коју је служили протојереј-ставрофор Драган Петровић, парох мртвички и јереј Бранко Ерић, парох из Бузекаре.
Потом је служен парстос испред споменика погинулим борцима одбрамбено-отаџбинског рата из ове мјесне заједнице.
Вијенце и цвијеће су положили чланови породица погинулих бораца, представници мејсне борачке организације, руководство Општинске борачке организације Лопаре и предствници структура власти из ове локалне заједнице.
Предсједник Општинске борачке организације Лопаре је истакао да је Мртвица страдалничко село које је поднијело велики терет протеклог рата.
„На то упућује седамнаест погинулих борцa, двије цивилне жртве и велики број рањених из ове мјесне заједнице“, рекао је Радић.