ГРАДИ СЕ КУЋА ЗА ДЕМОБИЛИСАНОГ БОРЦА

Начелник Лопара Радо Савић покренуо је акцију солидарности за изградњу куће демобилисаном борцу Радивоју Томићу који живи у насељу Прибој у драстично лошим условима. „Томић је одрастао у породици са још четрнаестеро браће и сестара, тешко је рањен у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату и бави се разним пословима како би обезбиједио какву-такву егзистенцију“, рекао је Савић. За нову кућу данас је изливен темељ, за шта је локална заједница издвојила 6.000 КМ, а Савић је позвао привреднике и суграђане, који то могу, да помогну у набавци материјала и извођењу радова, како би се изградња убрзала и остварио циљ да се Томић стамбено збрине прије зиме. „Услови у којима он живи су заиста нехумани, а цијенећи прије свега његово људско достојанство и огроман допринос који је дао у отаџбинском рату, када је и тешко рањен, мислим да је крајње хумано и потребно да се цијела наша локална заједница ангажује и да овај започети пројекат завршимо тако да се прије зиме Томић усели у свој дом“, оцијенио је Савић. Томић је рекао новинарима да је након година тешког живота у шупи затражио помоћ од начелника општине Лопаре и да је захвалан свима који су спремни да помогну акцију изградње његовог дома.