СОЛИДАРНОШЋУ ДОГРАЂЕНА КУЋА ДЕМОБИЛИСАНОГ БОРЦА ЦВИЈЕТИНА БОЖИЋА

Акција солидарности за доградњу породичне куће демобилисаног борца Цвијетина Божића из Јабланице успјешно је спроведена у дјело захваљујући донацијама мајевичке дијаспоре у Швајцарској и општини Лопаре.
Начелник Лопара Радо Савић рекао је новинарима да је укупна вриједност утрошеног материјала 7.000 КМ, од чега је 2.000 швајцарских франака и 150 КМ прикупила мајевичка дијаспора, а остатак износа обезбиједила је општина Лопаре.
Од тих средстава изграђено је високо поткровље и кров на кући Божића, који је са четворочланом породицом живио у неусловним просторијама.
“Драго ми је да смо прије зиме добили кров над главом”, каже Божић, демобилисани борац прве категорије.
Иницијативу за помоћ овој породици покренули су Миленко Гашић и Стојан Стевановић из Удружења Мајевичана у Швајцарској, а придружила се и Општинска управа Лопаре, на челу са начелником Савићем.
“Остварен је главни циљ, изградња крова прије наступајуће зиме, јер је ова четворочлана породица раније живјела, практично, под плочом”, навео је Савић.
Он је изразио задовољство, што је још једна акција солидарности у Лопарама била успјешна.
“Сада ћемо се посветити и другим породицама које имају сличне проблеме”, најавио је Савић.