ДЕЛЕГАЦИЈА ОПШТИНЕ И ОПШТИНСКЕ БОРАЧКЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ НА ОБИЉЕЖАВАЊУ 31 ГОДИНЕ ОД СТРАДАЊА СРБА У СРЕДЊЕМ ПОДРИЊУ И БИРЧУ

Данас је у Братунцу обиљежена 31 година од страдања 3.267 Срба у средњем Подрињу и Бирчу.
Централно обиљежавање 31 године од страдања Срба у Средњем Подрињу и Бирчу одржано је под слоганом “31 година, злочин без казне” у организацији Одбора Владе Републике Српске за његовање традиције ослободилачких ратова.
Патријарх српски Порфирије је код централног спомен-крста служиo парастос свим српским жртвама из средњег Подриња и Бирча у Одбрамбено-отаџбинском рату, а бројне делегације и појединци положили су вијенце и цвијеће.
Делегацију општине Лопаре је предводио начелник Радо Савић, а чинили су је још предсједник Скупштине општине Лопаре Миленко Ристић и делегат из реда српског народа у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ Желимир Нешковић.
Борачка организација из Лопара организовала је долазак у Братунац за 20 демобилисаних бораца и грађана из општине Лопаре.