31. ГОДИНА ОД НАПАДА НА КОЛОНУ ЈНА У ТУЗЛИ

У Тузли је служен парастос, запаљене свијеће и положено цвијеће за жртве напада паравојних снага на колону Југословенске народне армије /ЈНА/, који се десио прије 31. године.
У наведеном нападу су убијена 54 војника, 78 припадника је рањено, а њих 44 су заробљена.
Радан Остојић, предсједник Борачке организације Републике Српске је рекао да је злочин у “Тузланској колони” остао без казне, у којем су злочинци паравојне муслиманске и хрватске формације, а жртва српски народ.
Он је навео да је то један од многобројних злочина у протеклом Одбрамбено-отаџбинском рату у коме нема правде за Србе у БиХ. Парастос у Тузли је служио протонамјесник Спасоја Радовановић, а цвијеће су положили, поред бројних сродника и пријатеља жртава, представници борачких организација, представници власти Републике Српске, представници Општинске борачке организације Лопаре, одборници у Скупштини општине Лопаре и представници власти локалне заједнице предвођени предсједником Скупштине Миленком Ристићем и делегатом из реда српског народа у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ Желимиром Нешковићем.