ДРУГО МЕЂУНАРОДНО ДРУЖЕЊЕ ВЕТЕРАНА СЛУЖБИ БЕЗБЈЕДНОСТИ

У Лопарама је организовано Друго међународно дружење ветерана служби безбједности „Лопаре 2023“.
Окупљање гостију је започето у 10.00 часова у свечаној сали „Хелвеција“.
Ветерани су потом положили вијенце на спомен обиљежје у Лопарама и посјетили Спомен-собу.
Скуп су отворили Миленко Спасојевић и Ристо Радић, представници Организационог одбора ветерана служби безбједности.
Поред њих, присуствовали су и начелник Лопара Радо Савић, предсједник Скупштине општине Лопаре Миленко Ристић, начелник ПУ Бијељина Стјепан Терзић, предсједник Ветерана служби безбједности Србије Добросав Јанковић и бројни други некадашњи и тренутно активни припадници служби безбједности из Републике Српске и Србије.
Такође, на данашњем скупу су били и ветерани службе безбједности из Бугарске.
Ристо Радић је рекао да је данашњи сусрет организовало Удружење ветерана служби безбједности на регији Бијељина, у сарадњи са другим удружењима ветерана служби безбједности из Републике Српске и Србије.
Радић је истакао да на оваквим скуповима присуствују и активни припадници служби безбједности.
Како је Радић додао, оваква окупљања се одржавају са циљем размјене искустава и остваривања међусобне сарадње у сузбијању друштвено негативних појава.