May 03

ТАСОВАЦ И ТОЈИЋ НА ОБИЉЕЖАВАЊУ 30 ГОДИНА ГАРДЕ „ПАНТЕРИ“

Гарда „Пантери“ је важна за општину Лопаре и општинску борачку организацију Лопара и народ Мајевице јер је одиграла важну улогу у одбрамбено-отаџбинском рату на Мајевици. Kолико се Гарда „Пантери“ дала и борила на Мајевици говори чињеница да се и догодила погибија командата „Пантера“ на Мајевици Бранка Пантелића Пантера на брду Пањик у борбама за одбрану Прибоја.
Данас је на обиљежавају 30 година Гарде „Пантери“ присуствовао замјеник начелника општиле Лопаре Горан Тасовац и предсједник предсједништва општинске борачке организације Лопаре Митар Тојић.
„Посебно ми је драго што смо уз помоћ активиста удружења ветерана Гарда „Пантери“, општине Лопаре и Владе Републике Српске асвалтирали пут до самог Пањика и плато испред споменика погинулим гардистима на Пањику код Прибоја“ – истакао је замјеник начелника општине Лопаре Горан Тасовац.