ПРЕДСТАВЉЕНО ЗАВРШНО УРЕЂЕЊЕ СПОМЕН-СОБЕ

На дан крсне славе Општинске борачке организације Лопаре – Митровдан представљено је завршно уређење Спомен-собе у овој локалној заједници, за шта је средства донирао привредник и хуманитарац Мирослав Којадиновић који живи и ради у Њемачкој, а поријеклом је из Републике Српске.Спомен-соба је дјелимично уређена у 2012.годинe, а тада због недостатка средстава нису биле постављене витрине испод рамова са фотографијама погинулих бораца.Којадиновић је током љета посјетио Спомен-собу и том приликом изразио жељу да помогне да она буде завршена, што је и учинио донирајући 3.500 КМ Борачкој организацији, колико је и било потребно да се направе витрине у којима се чувају предмети из одбрамбено-отаџбинског рата.”Захвалан сам борцима Војске Републике Српске на одбрани Републике Српске и овим својим гестом желим да дам допринос да се чува сјећање на херојство оних који су погинули за одбрану Републике Српске”, рекао је тада Којадиновић.Предсједник Борачке организације у Лопарама Ристо Радић је у име те организације захвалио Којадиновићу и истакао да је сада поставка Спомен-собе комплетирана.У Спомен-соби су фотографије 242 погинула борца, 15 цивилних жртава, три ратне заставе, амблеми ратних јединица, спомен-књига, ратне униформе, ратни трофеји, ручни радови бораца, карте борбеног распореда и часописи ратних јединица штампаних током рата.