СЛУЖЕН ПАРАСТОС ПОГИНУЛИМ БОРЦИМА У МРТВИЦИ

За 17 погинулих бораца Војске Републике Српске и двије цивилне жртве рата из Мртвицe код Лопара данас је одата пошта служењем парастоса и полагањем цвијећа на спомен-обиљежју у порти храма Светог пророка Илије.

Полагању вијенаца присуствовао је и изасланик предсједника Републике Српске Миладин Драгичевић.

Предсједник Борачке организације Републике Српске Миломир Савчић рекао је да су погинули борци дали непроцјењив допринос одбрани огњишта и стварању Републике Српске.

Начелник општине Лопаре Радо Савић изразио је задовољство што је помену погинулим борцима Мртвице присуствовао велики број мјештана и поручио да су јединство и слога неопходни да би ово мјесто опстало.

“Мртвица се суочава са демографским проблемом, а општина ће настојати да путем различитих пројеката обезбиједи опстанак становништву на овим лијепим просторима Подмајевице”, рекао је Савић.

Предсједник Борачке организације Лопара Ристо Радић рекао је новинарима да су са подручја ове општине у току одмбрамбено-отаџбинског рата погинула 242 борца Војске Републике Српске, а више од 600 је рањено.