Jul 18

СЛУЖЕН ПАРАСТОС ПОГИНУЛИМ БОРЦИМА ИЗ ЛАБУЦКЕ

У Храму Светог пророка Илије на Заједницама код Лопара одржана је литургија, коју је служио протојереј-ставрофор Неђо Зарић. Потом је у порти цркве испред споменика служен парастос за погинуле борце отаџбинског рата из Лабуцке.„Данас прослављамо 17 година од освећења цркве и служимо помен пострадалим борцима, који се увијек служи прве недеље по Петровдану“, рекао је свештеник Неђо Зарић, парох тобутски.Он је навео да су се та два догађаја повезала стицајем околности у исти дан.Након парастоса вијенце и цвијеће су положили чланови породица погинулих бораца, руководство Општинске борачке организације и начелник општине Лопаре Радо Савић са сарадницима.