Aug 16

Одржана 17. редовна сједница Предсједништва Скупштине Борачке организације Републике Српске

У Лопарама је 16.08.2017. године одржана 17. редовна сједница Предсједништва Скупштине Борачке организације Републике Српске у сали за сједнице ресторана „Helvetia“.

Сједници су присуствовали предсједник БОРС-a Миломир Савчић, предсједавајући предсједништва БОРС-a Душко Милетић, предсједник предсједништва ОБО Лопаре Ристо Радићи, предсједник ОБО Лопаре Митар Тојић, замјеник начелника општине Лопаре Срећко Илић, предсједник СО-е Лопаре Миленко Ристић и чланови предсједништва регија Републике Српске.

На сједници је разматран дневни ред од осам тачака:
Усвајање Извода из записника 15. и 16. сједнице Предсједништва Скупштине Борачке организације, Реализације закључака са претходних сједница Предсједништва Скупштине БОРС-а, Актуелна питања из области борачко-инвалидске заштите, Усаглашавање коначног текста Правилника о дисциплинској одговорности чланова БОРС-а и Правилника о раду Судова части Скупштине БОРС-а и Скупштине ГБО/ОБО, Проблематика у процесима тражења несталих лица, Информација о састанку представника БОРС-а, Министарства рада и борачко-инвалидске заштите РС и Фонда ПИО, Анализа обиљежавања значајних датума, Текућа питања.