Jun 02

21 година од погибије бораца на Плочама – Мајевица

У сриједу 1. јуна 2016. године обиљежена је двадесетпрва годишњица од дана погибије припадника Првог батаљона Треће мајевичке бригаде војске Републике Српске у организацији Општинске борачке организације Лопаре. Испред споменика у Лопарама положени су вијеници, а након тога одана је пошта на мјесту погибије бораца – Плоче на Мајевици.
На овај дан прије 21 годину десила се офанзива Трећег тузланског корпуса на положај Треће мајевичке бригаде. Напад је почео у раним јутарњим часовима уз јаку артиљеријску припрему која је трајала цијели дан и притом је гранатирана и дубина територије, тј. насеље Лопаре. На Плочама 1. јуна 1995. године погинули су: Симикић Гојко, Дајевић Звонко, Стјепановић Драган и Ђокић Радислав од артиљеријске гранате.