Feb 11

Посјета предсједника Борачке организације РС Миломира Савчића

Предсједник Борачке Организације РС, генерал Миломир Савчић данас је посјетио баку Јоку Миловановић из Лопара која је изгубила три сина у претходном рату. Генерал Савчић је заједно са представницима Општинске Борачке Организације Лопаре као и са начелником Радом Савићем разговарао о проблемима борачке популације као и о стамбеном збрињавању породица погинулих бораца. Из буџета општине Лопаре за рад Борачке Организације за 2015. годину планирано је издвојити 65.000КМ, студенти који долазе из категорија погинулих бораца добиће стипендије и могућност да обаве приправнички стаж у органима управе. На подручју општине Лопаре евидентирана су 242 погинула борца и преко 700 РВИ.