Sep 22

ПАРАСТОС ЗА ПОГИНУЛЕ ГАРДИСТЕ

У Прибоју код Лопаре служен је парастос за погинуле припаднике Специјалне бригаде „Гарда Пантери“. У засеоку Пањик, на мјесту погибије команданта „Гарде Пантери“ Бранка Пантелића Пантера, код споменика на којем су уклесана имена 16 припадника ове јединице, парастос је служио протојереј-ставрофор Јеремија Лазић, парох прибојски.
Овој комеморацији су присуствовали родбина и саборци погинулих, представници општинских борачких организација Бијељине, Угљевика и Лопара и начелник општине Лопаре Радо Савић.
Након парастоса присутни су упалили свијеће и положили цвијеће. Сјећање на саборце организовало је Удружење ветерана „Гарда Пантери“.