Jun 02

22. годишњица од трагичних догађаја на Мајевици Лопаре

Мајевица – Плоче, 1. јун 2017.
Двадесетдруга годишњица од дана погибије припадника Првог батаљона Треће мајевичке бригаде војске Републике Српске обиљежена је традиционално и ове године, у организацији општинске Борачке организације.
Испред споменика у Лопарама положени су вијеници, а на мјесту погибије тројице бораца, коти Плоче на Мајевици, прислужене су свијеће и одата пошта.
Првог јуна прије 22. године започела се офанзива Трећег тузланског корпуса на положај Треће мајевичке бригаде. Напад је почео у раним јутарњим часовима уз јаку артиљеријску припрему која је трајала цијели дан и притом је гранатирана дубина територије и насеље Лопаре. На Плочама, 1. јуна 1995. године, погинули су: Симикић Гојко, Дајевић Звонко и Стјепановић Драган, а истог дана на Равном Љештаку погинуо је Ђокић Радислав.