„Ђурђевданске свечаности 2015“

У оквиру обиљежавања манифестације „Ђурђевданске свечаности 2015“ реализован је низ активности:
У ПОНЕДЈЕЉАК, 04.05.2015. године уручене су награде са пјесничког конкурса „Оливера Шијачки“ на коме је учествовало 49 ученика. Гости из Новог Сада су били: Слободан Шијачки, Милутин Ж. Павлов и Љубенко Звиздић. Изабрани и награђени ученици су:
1.    Тијана Симикић (IX разред, ОШ „Свети Сава“ Лопаре)
2.    Славица Поповић (V разред, ОШ „Вељко Чубриловић“ Прибој)
3.    Ивана Милићевић (IV разред, ОШ „Вељко Чубриловић“ Прибој)
4.    Милован Игњатовић (IV разред, ОШ „Доситеј Обрадовић“ Пушковац)
5.    Саша Јовић (III разред, ОШ „Вељко Чубриловић“ Прибој)
Чланови жирија су били: Слободан Јовић, Боро Станић и Слађана Илић.
     Након тога је одржана традиционална улична трка ученика основних и средње школе. У трци су учествовали ученици ОШ „Свети Сава“ Лопаре, ОШ „Вељко Чубриловић“ Прибој, ОШ „Доситеј Обрадовић“ Корај и СШЦ „Вук Караџић“ Лопаре.
        Затим је одржан културно – забавни програм који су припремиле и организовале васпитно – образовне установе, СПКД „Просвјета“  и Центар за културу и информисање, а све под покровитељтвом општине Лопаре.
У УТОРАК 05.05.2015. године отворена је изложба слика проф. Миладина Лукића из Лопара на којој се професор Лукић представио са 36 слика и изложба је отоврена од 05. до 10. маја 2015. године. 2673, 2696 Након изложбе слика одржана је свечана сједница Скупштине општине Лопаре на којој су уручене награде и признања. Уручене су:
4 златне значке:
                                1. Митрополији аустралијско – новозеландској
                                2. Руднику и тремоелектрани Угљевик
                                3. Црвеном крсту Републике Српске
                                4. Златку Стојановићу из Пељава
2 сребрене значке:
                                 1. Српском културном клубу „Свети Сава“ из Алтштетена
                                 2. Милијани Мијатовић из Пељава
1 бронзана значка:
                                  1. Републичком заводу за геолошка истраживања РС
2 захвалнице:
                                   1. Ђорђи Јаковљeвићу власнику СЗГР „ББР“ из Пипера
                                   2. „COLLONIA“ Д.О.О. из Брчког
      Затим су потписане повеље о братимљењу и сарадњи са општинама УБ из Србије и Шмарје при Јелшах из Словеније. Повељу су потписали начелник општине Лопаре, др Радо Савић и начелник општине Шмарје при Јелшах, Станко Шкет и замјеник предсједника општине УБ, Александар Јовановић.
      У току програма свечане сједнице наступили су хор „Србадија“ из Бијељине и пјевачко друштво „Амадеус“ из Словеније.
У СРИЈЕДУ, 06.05.2015. године у цркви Покрова Пресвете Богородице служена је Св. Литургија и ломљење славског колача и након тога литија до споменика у Лопарама гдје је уприличен парастос за 242 погинула војника.
У ЧЕТВРТАК, 07.05.2015. године начелник општине Лопаре, др Радо Савић и предсједник скупштине Миленко Ристић уручили су дипломе и захвалнице ученицима и наставницима који су у протеклој години дана остварили најзначајније резултате на општинским, регионалним и републичким такмичењима.