Aug 20

ЈАБЛАНИЦА: 22. годишњица од страдања четворице српских бораца

Јуче, 19. августа 2014.  у Јабланици је обиљежена 22. годишњица од страдања четворице српских бораца који су изгорјели у санитеском возилу нападнутом од стране припадника тзв. Армије БиХ. На спомен обиљежју су запаљене свијеће и  положени су вијенци с надом да ће кривци за овај злочин некада бити пронађени и праведно кажњени.

Борачка организација у календару обиљежавања значајних датума свакако обиљежава овај датум и ми излазимо на спомен-обиљежје које смо подигли на мјесту гдје су страдали наши саборци гдје смо обиљежили, евоцирали успомену, положили цвијеће  и то чинимо конитинуирано и чинићемо и убудуће, – истако је Ристо Радић, предсједник предсједништва Општинске Борачке организације Лопаре.